Etatowa Świadkowa

– ślub i wesele na Waszych zasadach

0

Your Cart

Zabawy na wesele LGBT+

Zabawy na wesele LGBT+

Szukacie doskonałej zabawy na wesele LGBT+? Dobrze trafiliście, bo mam dla Was propozycje, które zintegrują gości i podkreślą wyjątkowy charakter Waszej uroczystości. Spośród czterech zabaw wybierzcie te, które czujecie najbardziej. A może do programu Waszego wymarzonego dnia zmieszczą się wszystkie cztery? Sprawdźcie, jakich rekwizytów potrzebujecie, aby je przeprowadzić.

Dwa kłamstwa, jedna prawda

Para Młoda przygotowuje trzy historie na temat swojej relacji (jedną prawdziwą, dwie zmyślone) i przekazuje je osobie prowadzącej imprezę. Następnie wybieramy dwie trzyosobowe drużyny. Osoba, prowadząca wesele odczytuje historię, a zadaniem drużyn jest zadawanie dodatkowych pytań (jednak można na nie odpowiedzieć tylko “tak” lub “nie”) i odgadnięcie, która historia wydarzyła się naprawdę.

Chcecie podkreślić motyw tęczy na swoim weselu LGBT+? Oto zabawa weselna, którą wspaniale będzie potem oglądać na zdjęciach.

Parasol

Do zabawy potrzebujecie dużego parasola i 15-20 kłębków wełny w kolorach tęczy. Para Młoda tańczy pod parasolem w rytm “deszczowej piosenki” (np. Singing in the rain – Gene Kelly, Umbrella – Rihanny, Deszcz – Patrycja Markowska, Ciągle pada – Czerwone Gitary, Purple Rain – Prince, Dreams – Fleetwood Mac, A Year Without Rain’ by Selena Gomez and the Scene). Goście tworzą krąg wokół młodych i podczas tańca przerzucają kłębki nad parasolem. WAŻNE: osoba, która pierwsza rzucała kłębkiem, musi przez cały czas trzymać początek nitki. Pod koniec piosenki osoby trzymające początek nitki podnoszą je do góry. W efekcie nad parasolem tworzy się tęczowe niebo – idealne do pięknych zdjęć!

Kolejnym pomysłem na zabawę na weselę LGBT+ jest Dzień dobry. Jak sama nazwa wskazuje, najlepiej przeprowadzić ją na samym początku, aby goście z obu stron mogli się przywitać i poznać.

Dzień dobry

Do zabawy jest potrzebna chusta animacyjna KLANZA, czyli wielokolorowe koło o średnicy 2-4 metrów z 24 uchwytami. Goście i Gościnie stoją w kręgu, trzymając chustę. Prowadzący/prowadząca wymienia kolor, a osoby trzymające chustę w miejscu wskazanego koloru przechodzą pod chustą i przedstawiają się sobie, mówiąc “Dzień dobry, jestem (imię)”.

Zabawy na wesele LGBT+

Czas na Bingo! Czy wiecie, że można je przedstawić w weselnej odsłonie?

Bingo

Gra w klasyczne bingo polega na zaznaczaniu losowanych numerów na wcześniej przygotowanych planszach. Zmiana w Ślubnym Bingo polega na tym, że na planszach, zamiast numerów, znajdują się napisy z typowymi dla ślubów sytuacjami, a zamiast maszyny losującej mamy… życie. Skorzystajcie z propozycji poniżej lub wymyślcie własne. Możecie wręczyć plansze pojedynczym osobom, które będą chciały zagrać lub przygotować po planszy na stolik i zaprosić wszystkich do zabawy! Wygrywa ta osoba (lub team), której uda się skreślić wszystko z listy i wykrzyknie: BINGO!

Wyszukane wino za miliony złotych
I will survive w głośnikach
Gość/Gościni z nienaganną fryzurą
Tęcza
Łzy w czasie składania przysięgi

Piękny i pyszny tort
Lady Gaga w głośnikach
Ex Pary Młodej na sali
Niesztampowy temat przewodni
Dwa bukiety / dwie butonierki

Słodki stół
Diana Ross w głośnikach
Pocałunek Pary Młodej
Flaga
Dopasowane akcesoria Pary Młodej

Autorski drink wesela
Dancing Queen w głośnikach
Wzruszona mama Młodych
Kolorowe confetti
Zdjęty krawat/muszka

Kraftowe piwo
Madonna w głośnikach
Przemowa celebranta/celebrantki
Zapalone świece
Wianek z kwiatów

Wydrukowane menu na stolikach
Sam Smith w głośnikach
Toast taty Młodych
Księga gości
Para Młoda w dopasowanych strojach

Jesteśmy przekonani, że te zabawy na wesele LGBT+ przypadną do gustu Waszym gościom. Co więcej, pomogą Wam stworzyć piękne wspomnienia! Po więcej zabaw weselnych, zapraszamy do e-booka „30 zabaw weselnych z klasą”.