Etatowa Świadkowa

– ślub i wesele na Waszych zasadach

0

Your Cart

Zabawy na małe wesele

Zabawy na małe wesele

Zabawy na małe wesele mają za zadanie zintegrować gości i podkreślić wyjątkowy, kameralny charakter uroczystości. Z racji niewielkiej liczby osób każdy może zostać nagrodzony w organizowanych konkursach. Łatwiej też zadbać o zaangażowanie w zabawy każdego gościa. Zabawy weselne z klasą są przyjemne i taktowne, więc nie ma obawy, że ktoś z wąskiego grona najbliższych ucieknie z sali.

Idealne zabawy na małe wesele to Kogo brakuje, Dobre rady i Jak dobrze znasz parę młodą. Sprawdź, czego potrzebujecie, by je przygotować.

Kogo brakuje?

Do zabawy jest potrzebna chusta animacyjna KLANZA, czyli wielokolorowe koło o średnicy 2-4 metrów z 24 uchwytami. Goście i Gościnie stają w kręgu trzymając chustę KLANZA na wysokości pasa i zamykają oczy. Prowadzący/a wybiera osobę, która chowa się pod chustą (w każdej rundzie możemy prosić coraz więcej osób o ukrycie się pod chustą). Następnie wszyscy otwierają oczy i odgadują, kogo brakuje. 

Dobre rady 

Na wewnętrznej stronie winietek wydrukuj tekst z lukami do wypełnienia. Tekst może mówić o wspomnieniach, uczuciach i zachęcać Gości i Gościnie do pozostawienia rad dla Młodej Pary. Wypełnione karteczki bliscy wrzucają do specjalnej skrzyneczki, a o wyznaczonej godzinie Świadkowie odczytają je na głos. Wśród rad Młoda Para wybiera swoją ulubioną, a jej autor/autorka zostaje nagrodzony/nagrodzona upominkiem. 

Wiadomość o waszym ślubie była  ….. ! Wasza dwójka jest ….. parą ! Życzę Wam wszystkiego co ………. . Jaka jest moja rada dla Was? Zawsze ……….. przed snem i nie zapomnijcie …. po otwarciu oczu. Nigdy nie kłóćcie się o ….. . Bądźcie ….. dla siebie. Wiem, że …. będzie cudowną żoną, bo jest …., ….. i ….., a ….. będzie doskonałym mężem bo dba o …. i jest …. . Życzę Wam mnóstwo … w nadchodzących wspólnych latach!

Zabawy na małe wesele
Zabawy na małe wesele

Jak dobrze znasz Parę Młodą?

Na karteczkach wydrukuj poniższe pytania i wraz z ołówkami/długopisami pozostaw je przy talerzykach Gości i Gościń. O wyznaczonej godzinie zacznijcie czytać pytania na głos i odpowiadać na nie, jednocześnie wzbogacając ten czas anegdotami (Para Młoda może opowiedzieć o pierwszych wakacjach, rodzice jak wymyślili drugie imiona Młodych, etc.) Goście i Gościnie niech zaznaczają na które pytania mają prawidłowe odpowiedzi. Na koniec pytamy kto ma 21 punktów i te osoby nagradzamy drobnym upominkiem. Jeśli nie ma osoby, która odpowiedziała prawidłowo – pytamy o 20 punktów, itd. aż do wyłonienia zwycięzców/zwyciężczyń.

Gdzie Para Młoda się poznała?
Gdzie Para Młoda była na pierwszych wspólnych wakacjach?
Jak długo będzie trwać podróż poślubna?
W jakim miesiącu Para Młoda się poznała?
Co Para Młoda jadła na pierwszej randce?
Skąd Panna Młoda zna Świadkową?
Jak na drugie imię ma Panna Młoda?
Jak na drugie imię ma Pan Młody?
Co najbardziej Pan Młody kocha w Pannie Młodej?
Ile miesięcy trwały przygotowania do ślubu?
Jakie jest popisowe danie Pana Młodego?
Jaki sport uprawia Panna Młoda?
Jaki jest ulubiony drink Państwa Młodych?
Ile lat Pan Młody zna swojego Świadka?
Kto pierwszy poznał rodziców partnera/ki: Pan Młody czy Panna Młoda?
Co najbardziej Panna Młoda kocha w Panie Młodym?
Na którym piętrze mieszka Para Młoda?
Jak się nazywa zwierzak Pary Młodej?
Kto wybrał menu na dzisiejszą imprezę?
Na jakim filmie Para Młoda była pierwszy raz razem w kinie?
Kto powiedział “Kocham Cię” po raz pierwszy?

Wierzymy, że czeka Was wyjątkowa uroczystość w gronie najbliższych. Więcej zabaw weselnych, które świetnie zdadzą egzamin na małym weselu, znajdziecie w e-booku „30 zabaw weselnych z klasą”.