Zabawy weselne w plenerze to doskonała atrakcja – na pewno utrzyma gości w szampańskich nastrojach, skoro będą mogli wyjść na dłużej i pobyć bliżej natury. Jeśli tylko będziecie mieli taką możliwość, zaproście najbliższych na teren nieopodal sali weselnej i wykorzystajcie jego walory.
Aby zorganizować zabawy weselne w plenerze potrzebujecie kilku rekwizytów, które wymieniamy poniżej. Przydadzą się też ręce gości do pomocy, byście nie musieli samodzielnie troszczyć się o organizację.
Rzut podkową
Ponoć podkowa przynosi szczęście, więc warto wpisać ten symbol w weselną imprezę. Zestaw do gry składa się z trzech podków, palika, czterech szpil oraz czterometrowej linki. Linkę rozkładamy w kwadrat, na rogach stabilizując ją szpilami. Na środku utworzonego kwadratu wbijamy palik. Celem gry jest wrzucenie do środka kwadratu (z odległości około 5 kroków) podkowy i zahaczenie jej o palik. Za każdy celny rzut przyznajemy 1 punkt, za zahaczenie aż 3! Gramy do 21 punktów.
Rzut pierścieniem
Celem gry jest narzucenie obręczy na kołek z odpowiedniej odległości. Gracze/Graczki dysponują określoną liczbą rzutów, wygrywa osoba która trafi najwięcej razy. W weselnej wersji pierścienie możecie wykonać z grubego sznura, a zamiast kołków użyć pomalowanych butelek ozdobionych inicjałami Pary Młodej.
Kółko i krzyżyk
Tradycyjne kółko i krzyżyk, ale z twistem i w megawersji. Zamówcie drewniane literki (wasze inicjały), a na trawniku rozłóżcie 4 sznurki o długości pasującej do zamówionych literek, tworząc siatkę. Dobra zabawa gwarantowana!
Trawnikowe kości
Przygotuj pięć dużych kości, tnąc kantówkę ze sklepu budowlanego na równe kwadraty. Oznacz każdą stronę odpowiednią liczbą kropek od 1 do 6 (wydrukowanych lub namalowanych) i umieść je wszystkie w wiadrze. Przygotuj również tablicę kredową z kategoriami. Celem gry jest uzyskanie jak największej liczby punktów z rzutu 5 kostkami. Gra składa się z 13 rund. W każdej rundzie rzucasz kostką, a następnie zdobywasz wynik w 1 z 13 kategorii. Każdy gracz zapisuje punkty za wybierane kategorie we własnej kolumnie tabeli. Raz wybrana kategoria nie może być później ponownie wybrana. Musisz zdobyć jeden punkt w każdej kategorii. Tabela do gry w kości podzielona jest na dwie części – dolną oraz górną. Suma obu tych części daje nam końcowy wynik.
Górna część tabeli – w pozycji odpowiadającej kategorii wpisuje się sumę wartości z kostek wskazujących wybraną liczbę (np. w kategorii czwórki wpisujemy tylko sumę czwórek w danym rzucie). Gracz wybiera kategorię do której chce wpisać punkty w danej rundzie.
Premia – Jeśli w górnych kategoriach tabeli (od jedynek do szóstek) uzyska się razem 63 pkt. lub więcej, to dodatkowo otrzymuje się premię w wysokości 35 pkt.
Trzy jednakowe – trzy jednakowe wartości na kościach w danej rundzie. Do tabeli należy wpisać sumę oczek z pięciu kości.
Cztery jednakowe – cztery jednakowe wartości na kościach w danej rundzie. Do tabeli należy wpisać sumę oczek z pięciu kości.
Full – kombinacja trzech jednakowych kości oraz pary (np. 1, 1, 1, 2, 2). Full to 25 punktów
Mały strit – cztery następujące po sobie cyfry, (np. 1, 2, 3, 4, 6). Mały strit to 30 punktów.
Duży Strit – pięć następujących po sobie cyfr (1, 2, 3, 4, 5). Duży strit to 40 punktów.
Generał – pięć jednakowych wartości na kostkach (np. 1, 1, 1, 1, 1). Generał to 50 punktów.
Szansa – to suma wartości kości, wyrzuconych w danej turze (np. 1, 2, 3, 4, 5 = 15 punktów)
Letnie dni są bardzo długie i wprost zachęcają do tego, by wykorzystać je do zabaw weselnych w plenerze. Wybierzcie te, które będą najlepiej pasować do Waszej imprezy! Więcej zabaw weselnych, które świetnie zdadzą egzamin na weselu w ogrodzie, znajdziecie w e-booku „30 zabaw weselnych z klasą”.