Etatowa Świadkowa

– ślub i wesele na Waszych zasadach

0

Your Cart

Miesiączka w dniu ślubu

miesiączka w dniu ślubu

Choć okres to zupełnie normalna rzecz to w dniu ślubu nie chcemy się przejmować bólem brzucha i stresować tym, czy na pięknej białej sukni nie pojawi się plama. Jak więc się przygotować? Wszystko zależy od tego na jakim etapie przygotowań jesteś 

Po pierwsze, warto datę spodziewanej miesiączki uwzględnić w wyborze daty i jeśli jest taka możliwość wybrać tę najmniej ryzykowną. 

Moim zdaniem najbardziej pewna i komfortowa jest kombinacja kubeczka menstruacyjnego i bezszwowych majtek menstruacyjnych w kolorze cielistym. Choć kubeczek zapewni Ci spokój na od 6 do 12h, to trzeba mieć z nim nieco wprawy, więc nie jest to rozwiązanie na ostatnią chwilę. Natomiast jeśli do Twojego ślubu masz przed sobą jeszcze cykl lub dwa, to już dziś zamów kubeczek.

Jeśli nie masz czasu na testowanie kubeczka, rozwiązaniem jest kombinacja tampon + bezszwowe majtki menstruacyjne. 

Trzecim rozwiązaniem są leki. Jeśli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne porozmawiaj ze swoim ginekologiem jak bezpiecznie przesunąć krwawienie. Istnieją również doraźne leki na receptę, które pomogą przesunąć miesiączkę lub zmniejszyć obfitość krwawienia. Razem z lekarzem zdecydujecie jaka metoda będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Co przygotować jeśli spodziewasz się okresu w dniu wesela? Tabletki z ibuprofenem, który nie rozwali Ci wątroby jeśli zapomnisz się i wzniesiesz toast lub dwa, mokre chusteczki, drugie majtki menstruacyjne na zmianę, ewentualnie dodatkową sukienkę na zmianę w razie przecieku. 

Nie mogę nie wspomnieć o hacku z torbą Ikea, która uchroni suknie typu księżniczka przed zabrudzeniem.

Kliknij, aby zobaczyć: https://imgs.heart.co.uk/images/46335?crop=16_9&width=660&relax=1&signature=OKrc6zzfRkkM2dEzBCX0bPJsWFM=